Forum Dzielnicy Rokitnica
Forum Dzielnicy Rokitnica

ROKITNICA HYDEPARK - Monitoring w dzielnicy Rokitnica

Admin - 2011-01-12, 13:15
Temat postu: Monitoring w dzielnicy Rokitnica
Wkrótce w dzielnicy Rokitnica zostanie uruchomiony monitoring- na pętli autobusowej widać już odpowiednią instalację. Jak myślicie czy monitoring w znaczący sposób podniesie bezpieczeństwo w naszej dzielnicy ?

Zapraszam do dyskusji.

Andrzej - 2011-01-30, 12:27

Czy ta kamera to tylko jedna jest na pętli ?
Z tego co kiedyś słyszałem to miało być więcej kamer...

eba - 2011-01-31, 19:04

Witam!
Ja tam jestem za monitoringiem,może znacząco nie podniesie bezpieczeństwa,ale zawsze coś da...A to tylko na pętli będzie? Czy w innych punktach dzielnicy też?
Pozdrawiam.

Krzysztof Wolny - 2011-02-21, 21:18

Być może coś się w tym temacie zmieni, ale jestem do tego sceptycznie nastawiony. Sam monitoring nie rozwiąże problemu. Więcej patroli - nie tylko mobilnych ale również pieszych to lepsze rozwiązanie. Widok przedstawiciela prawa na ulicach lepiej działa niż kamera która niestety na większości ludzi przestała robić jakiekolwiek wrażenie.
panrokita - 2011-02-21, 21:42

No ale przykład z centrum Zabrza pokazuje że kamery robią swoje.
Cytat:
Zgłoszenie kradzieży zostało przekazane o godzinie 2.00 w nocy. Już po kilku minutach oficer dyżurny wykorzystując podgląd miejskiego monitoringu wyśledził osoby podejrzewane. Skierowany we wskazane miejsce patrol zatrzymał podejrzanego. Źródło: KMP w Zabrzu

Więcej na :arrow: Link

Andrzej - 2011-02-22, 18:55

Pewno sprawa zakończyła się na "niskiej szkodliwości czynu", albo "niewyraźnym obrazie z kamery", ale o tym już nie napiszą jak się to dalej potoczyło.

Wydaje mi się że kilka "spektakularnych" łapanek na pętli poprzez kamerę np. przejście na czerwonym świetle itp. da ludziom do myślenia. Mogli by raz na jakiś czas patrol w okolicy postawić i przekazywać zgłoszenia z monitoringu na bieżąco tak co możliwa będzie szybka reakcja.

*** Scalony: 2011-02-22, 18:56 ***
Swoją drogą to ciekawi mnie czemu nie zabezpieczyli lepiej kabla przekazowego do kamery, taką rurkę łatwo upiłować :) Mogli już w latarni to puścić- pewno biurokracja nie pozwoliła.

panrokita - 2012-02-07, 18:37

Koncepcja Monitoringu Wizyjnego Miasta Zabrze na lata 2010 - 2016

K021 Kamera 21 PM021 Skrzyżowanie ulic Krakowskiej i Jordana - istniejąca

ZAKRES REALIZACJI IV ETAPU MWMZ rok 2012

Andersa 18 widok na Sklep Żabka i Sklep monopolowy oraz na Aptekę kamera na maszcie usytuowanym na rogu ul. Andersa 18 a Borowa 2

Krakowska 77 widok na ulicę Krakowską przystanki komunikacji miejskiej oraz pobliskie sklepy kamera na maszcie sygnalizacji świetlnej przejścia dla pieszych

Krakowska 60 widok na Skwer sklep Vegas Club, ulicę Krakowską pobliskie sklepy po drugiej stronie ulicy Krakowskiej
kamera na maszcie usytuowana na skwerze obok sklepu

Ofiar Katynia Krakowska Skrzyżowanie

ZAKRES REALIZACJI VIII ETAPU MWMZ rok 2016

Wajzera 21 widok na Sklep Żabka, Kebab kamera na latarni usytuowanej po drugiej stronie sklepu Żabka

ZAKRES REALIZACJI IX ETAPU MWMZ rok 2017

Budowlana 30 widok na Plac zabaw parking, Bar RIVA oraz sklep Delikatesy i targowisko kamera na maszcie usytuowanym przy krawędzi jezdni ulicy Budowlanej

Budowlana 67 widok na Sklep LUX, garaże oraz Bar
kamera na latarni przy krawędzi jezdni

Krakowska 5a PKO

Całkowita Ilość funkcjonujących kamer w całym Zabrzu w danym roku (szt.)

2011 Etap III - 56
2012 Etap IV - 84
2013 Etap V - 129
2014 Etap VI - 165
2015 Etap VII - 202
2016 Etap VIII - 232
2017 Etap IX - 269

Źródło: UM Zabrze